Dota 2 The International 10: Jadual dan Keputusan Penuh
Dota 2 The International 10, kejohanan tahunan Dota 2 terbesar. Sistem pemilihan di The Internationals merangkumi 12 jemputan langsung. Ini adalah pasukan yang mendapat 12 tempat teratas di papan skor pendahulu DPC setelah dua musim. Oleh kerana kejohanan AniMajor menempatkan slot ke TI10 bagi pasukan bertanding, Evil Geniuses, T1, dan PSG.LGD, jemputan langsung untuk TI tahun ini telah pun penuh. Selain bertanding untuk merebut gelaran juara, setiap pasukan juga akan bertanding untuk memperoleh bahagian terbesar dari keseluruhan hadiah sebanyak US $ 40,018,195
Status Kejohanan
Kejohanan boleh ditonton di Twitch TI dan Youtube
Keputusan Terkini
Juara
Team Spirit
Kedudukan Pemenang
[table id=78 responsive=flip responsive_breakpoint=”phone” /]
Grand Final
17 Oktober
Bracket Bawah Akhir
3:00 P.M – Team Secret (1) vs Team Spirit (2)
Grand Final
9:00 P.M – PSG.LGD ?? (2) vs Team Spirit (3)
Peringkat Playoff
Pasukan dengan bendera ?? mempunyai 1 atau 2 pemain berasal dari Malaysia.
12 Oktober
Bracket Atas
Invictus Gaming ?? (2) vs Team Spirit (1)
Team Secret (2) vs OG (0)
Bracket Bawah
Team Undying (0) vs Fnatic (1)
Quincy Crew (1) vs Team Aster (0)
Beastcoast (0) vs Alliance (1)
Evil Geniuses (1) vs Elephant (0)
13 Oktober
Bracket Atas
PSG.LGD ?? (2) vs T1 (1)
Virtus.pro (2) vs Vici Gaming (1)
Bracket Bawah
Team Spirit (2) vs Fnatic ?? (0)
14 Oktober
Bracket Atas
Invictus Gaming ?? (0) vs Team Secret (2)
PSG.LGD ?? (2) vs Virtus.pro (0)
Bracket Bawah
Quincy Crew (0) vs OG (2)
T1 (2) vs Alliance (0)
Vici Gaming (2) vs Evil Geniuses (1)
15 Oktober
Bracket Bawah
Team Spirit (2) vs OG (0)
T1 (1) vs Vici Gaming (2)
Virtus.pro (1) vs Team Spirit (2)
16 Oktober
Bracket Atas
Team Secret (0) vs PSG.LGD ?? (2)
Bracket Bawah
Invictus Gaming ?? (2) vs Vici Gaming (0)
Team Spirit (2) vs Invictus Gaming ?? (0)
Peringkat Kumpulan
Kedudukan Kumpulan A
[table id=74 responsive=flip responsive_breakpoint=”phone” /]
Kedudukan Kumpulan B
[table id=75 responsive=flip responsive_breakpoint=”phone” /]
October 7 (Khamis)
Kumpulan A
3:00 p.m – Evil Geniuses (2) vs Team Aster (0)
3:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs T1 (0)
3:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Team Undying (0)
3:00 p.m – OG (2) vs Alliance (0)
7:00 p.m – Invictus Gaming (1) vs Team Undying (1)
7:00 p.m – OG (2) vs Thunder Predator (0)
7:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Alliance (0)
7:00 p.m – Evil Geniuses (2) vs T1 (0)
11:00 p.m – Evil Geniuses (0) vs Invictus Gaming (2)
11:00 p.m – Virtus.pro (1) vs OG (1)
11:00 p.m – Team Aster (0) vs Team Undying (2)
11:00 p.m – Alliance (2) vs Thunder Predator (0)
Kumpulan B
5:00 p.m – Team Secret (2) vs Team Spirit (0)
5:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Quincy Crew (0)
5:00 p.m – Elephant (2) vs Beastcoast (0)
5:00 p.m – Vici Gaming (1) vs Fnatic (1)
9:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Team Spirit (0)
9:00 p.m – Elephant (1) vs Fnatic (1)
9:00 p.m – Vici Gaming (2) vs SG e-sports (0)
9:00 p.m – Team Secret (0) vs beastcoast (2)
Oktober 8 (Jumaat)
Kumpulan A
5:00 p.m – OG (0) vs Team Aster (2)
5:00 p.m – Virtus.pro (0) vs T1 (2)
5:00 p.m – Evil Geniuses (1) vs Alliance (1)
5:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Thunder Predator (0)
9:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Virtus.pro (0)
9:00 p.m – Team Aster (1) vs Alliance (1)
9:00 p.m – Team Undying (2) vs Thunder Predator (0)
9:00 p.m – OG (2) vs T1 (0)
Kumpulan B
3:00 p.m – PSG.LGD (1) vs Team Secret (1)
3:00 p.m – Elephant (0) vs Vici Gaming (2)
3:00 p.m – Quincy Crew (1) vs beastcoast (1)
3:00 p.m – Fnatic (0) vs SG e-sports (2)
7:00 p.m – Elephant (0) vs Team Spirit (2)
7:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Fnatic (0)
7:00 p.m – Vici Gaming (2) vs Quincy Crew (0)
7:00 p.m – Team Secret (2) vs SG e-sports (0)
11:00 p.m – Team Secret (1) vs Elephant (0)
11:00 p.m – Vici Gaming (1) vs Team Spirit (0)
11:00 p.m – beastcoast (2) vs SG e-sports (0)
11:00 p.m – Quincy Crew (1) vs Fnatic (1)
Oktober 9 (Sabtu)
Kumpulan A
3:00 p.m – Evil Geniuses (1) vs OG (1)
3:00 p.m – Team Aster (0) vs T1 (1)
3:00 p.m – Undying (1) vs Alliance (0)
3:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Thunder Predator (0)
7:00 p.m – OG (1) vs Team Undying (1)
7:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Team Aster (0)
7:00 p.m – T1 (2) vs Alliance (0)
7:00 p.m – Evil Geniuses (2) vs Thunder Predator (0)
11:00 p.m – Evil Geniuses (0) vs Virtus.pro (2)
11:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Alliance (0)
11:00 p.m – T1 (1) vs Team Undying (0)
11:00 p.m – Team Aster (2) vs Thunder Predator (0)
Kumpulan B
5:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Vici Gaming (0)
5:00 p.m – Quincy Crew (0) vs Team Spirit (2)
5:00 p.m – Beastcoast (1) vs Fnatic (1)
5:00 p.m – Elephant (2) vs SG esports (0)
9:00 p.m – Vici Gaming (1) vs Beastcoast (1)
9:00 p.m – Team Spirit (2) vs Fnatic (0)
9:00 p.m – Team Secret (2) vs Quincy Crew (0)
9:00 p.m – PSG.LGD (2) vs SG esports (0)
Oktober 10 (Ahad)
Kumpulan A
5:00 p.m – Invictus Gaming (1) vs OG (1)
5:00 p.m – Evil Geniuses (1) vs Team Undying (1)
5:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Team Aster (0)
5:00 p.m – T1 (2) vs Thunder Predator (0)
Kumpulan B
3:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Elephant (0)
3:00 p.m – Quincy Crew (2) vs SG esports (0)
3:00 p.m – Team Spirit (2) vs Beastcoast (0)
3:00 p.m – Team Secret (0) vs Fnatic (2)
7:00 p.m – Team Secret (2) vs Vici Gaming (0)
7:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Beastcoast (0)
7:00 p.m – Elephant (0) vs Quincy Crew (2)
7:00 p.m – Team Spirit (2) vs SG esports (0)
Jadual Kejohanan
Peingkat Kumpulan bermula 7 – 10 Oktober jam 3 P.M
Pasukan Bertanding Dota 2 The International 10
- Evil Geniuses (Amerika Utara)
- beastcoast (Amerika Selatan)
- Thunder Predator (Amerika Selatan)
- Quincy Crew (Amerika Utara)
- Team Secret (Eropa Barat)
- Alliance (Eropa Barat)
- Invictus Gaming (Eropa Timur/CIS)
- PSG.LGD (China)
- Virtus.Pro (China)
- Vici Gaming (China)
- Team Aster (China)
- T1 (Asia Tenggara)
- Team Undying
- SG esports
- OG1
- Team Spirit
- Elephant
- Fnatic
Pemain Malaysia
PSG.LGD – NothingToSay
Invictus Gaming – JT-, Oli
Kelayakkan Wilayah (regional)
Bagi pasukan lain yang tidak disenarai 12 pasukan yang disebutkan di atas, mereka masih mempunyai satu peluang terakhir untuk melayakkan diri ke TI10 melalui kejohanan The International 10 Regional Qualifier.
Juara setiap wilayah akan mendapat slot di TI10, secara keseluruhan masih ada enam slot terakhir untuk direbutkan ke The International 10.
Di rantau Asia Tenggara, menggunakan sistem double-elimination bracket, pasukan seperti
- Fnatic
- Team Mystery
- Galaxy Racer
- Team SMG
- BOOM Esports
- OB Esports x Neon
- TNC Predator
- Execration
- Omega Esports
- Motivate.Trust Gaming
- Lilgun
- ex-South Built Esports
- 496 Games
- Armu Geniuses
- Cignal Ultra
Tarikh Dota 2 The International 10 Regional Qualifier
Eropah Timur dan Amerika Selatan: 23-26 Jun
Amerika Utara dan Asia Tenggara: 30 Jun – 3 Julai
China dan Eropah Barat: 7 – 10 Julai