Genesix Esport
I’m a gamer, always have been.

Dota 2 The International 10: Jadual dan Keputusan Penuh

0

Dota 2 The International 10, kejohanan tahunan Dota 2 terbesar. Sistem pemilihan di The Internationals merangkumi 12 jemputan langsung. Ini adalah pasukan yang mendapat 12 tempat teratas di papan skor pendahulu DPC setelah dua musim. Oleh kerana kejohanan AniMajor menempatkan slot ke TI10 bagi pasukan bertanding, Evil Geniuses, T1, dan PSG.LGD, jemputan langsung untuk TI tahun ini telah pun penuh. Selain bertanding untuk merebut gelaran juara, setiap pasukan juga akan bertanding untuk memperoleh bahagian terbesar dari keseluruhan hadiah sebanyak US $ 40,018,195

Status Kejohanan

Telah Tamat

Kejohanan boleh ditonton di Twitch TI dan Youtube

Keputusan Terkini

Juara

Team Spirit

Kedudukan Pemenang

No.PasukanHadiah
1Team SpiritUS$18,208,300
2PSG.LGD 🇲🇾US$5,202,400
3Team SecretUS$3,601,600
4Invictus Gaming 🇲🇾US$2,401,100
5Virtus.proUS$1,400,600
6Vici GamingUS$1,400,600
7OGUS$1,000,500
8T1US$1,000,500
9Fnatic 🇲🇾US$800,400
10Quincy CrewUS$800,400
11AllianceUS$800,400
12Evil GeniusesUS$800,400
13Team UndyingUS$600,300
14Team AsterUS$600,300
15BeastcoastUS$600,300
16ElephantUS$600,300
17Thunder PredatorUS$100,000
18SG esportsUS$100,000

Grand Final

17 Oktober

Bracket Bawah Akhir

3:00 P.M – Team Secret (1) vs Team Spirit (2)

Grand Final

9:00 P.M – PSG.LGD ?? (2) vs Team Spirit (3)

Peringkat Playoff

Pasukan dengan bendera ?? mempunyai 1 atau 2 pemain berasal dari Malaysia.

12 Oktober

Bracket Atas

Invictus Gaming ?? (2) vs Team Spirit (1)
Team Secret (2) vs OG (0)

Bracket Bawah

Team Undying (0) vs Fnatic (1)
Quincy Crew (1) vs Team Aster (0)
Beastcoast (0) vs Alliance (1)
Evil Geniuses (1) vs Elephant (0)

13 Oktober

Bracket Atas

PSG.LGD ?? (2) vs T1 (1)
Virtus.pro  (2) vs Vici Gaming (1)

Bracket Bawah

Team Spirit (2) vs Fnatic ?? (0)

14 Oktober

Bracket Atas

Invictus Gaming ?? (0) vs Team Secret (2)
PSG.LGD ?? (2) vs Virtus.pro (0)

Bracket Bawah

Quincy Crew (0) vs OG (2)
T1 (2) vs Alliance (0)
Vici Gaming (2) vs Evil Geniuses (1)

15 Oktober

Bracket Bawah

Team Spirit (2) vs OG (0)
T1 (1) vs Vici Gaming (2)
Virtus.pro (1) vs Team Spirit (2)

16 Oktober

Bracket Atas

Team Secret (0) vs PSG.LGD ?? (2)

Bracket Bawah

Invictus Gaming ?? (2) vs Vici Gaming (0)
Team Spirit (2) vs Invictus Gaming ?? (0)

Peringkat Kumpulan

Kedudukan Kumpulan A

No.PasukanMenangKalahSeriRekod
1Invictus Gaming60214 – 2
2Virtus.pro52111 – 5
3OG31410 – 6
4T153310 – 6
5Evil Geniuses3239 – 7
6Team Undying3219 – 7
7Team Aster2525 – 11
8Alliance1524 – 12
9Thunder Predator0800 – 16

Kedudukan Kumpulan B

No.PasukanMenangKalahSeriRekod
1PSG.LGD70115 – 1
2Team Secret42210 – 6
3Vici Gaming42210 – 6
4Team Spirit53010 – 6
5Beastcoast2337 – 9
6Quincy Crew2426 – 10
7Fnatic1346 – 10
8Elephant2426 – 10
9SG Esports1702 – 14

October 7 (Khamis)

Kumpulan A

3:00 p.m – Evil Geniuses (2) vs Team Aster (0)
3:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs T1 (0)
3:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Team Undying (0)
3:00 p.m – OG (2) vs Alliance (0)

7:00 p.m – Invictus Gaming (1) vs Team Undying (1)
7:00 p.m – OG (2) vs Thunder Predator (0)
7:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Alliance (0)
7:00 p.m – Evil Geniuses (2) vs T1 (0)

11:00 p.m – Evil Geniuses (0) vs Invictus Gaming (2)
11:00 p.m – Virtus.pro (1) vs OG (1)
11:00 p.m – Team Aster (0) vs Team Undying (2)
11:00 p.m – Alliance (2) vs Thunder Predator (0)

Kumpulan B

5:00 p.m – Team Secret (2) vs Team Spirit (0)
5:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Quincy Crew (0)
5:00 p.m – Elephant (2) vs Beastcoast (0)
5:00 p.m – Vici Gaming (1) vs Fnatic (1)

9:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Team Spirit (0)
9:00 p.m – Elephant (1) vs Fnatic (1)
9:00 p.m – Vici Gaming (2) vs SG e-sports (0)
9:00 p.m – Team Secret (0) vs beastcoast (2)

Oktober 8 (Jumaat)

Kumpulan A

5:00 p.m – OG (0) vs Team Aster (2)
5:00 p.m – Virtus.pro (0) vs T1 (2)
5:00 p.m – Evil Geniuses (1) vs Alliance (1)
5:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Thunder Predator (0)

9:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Virtus.pro (0)
9:00 p.m – Team Aster (1) vs Alliance (1)
9:00 p.m – Team Undying (2) vs Thunder Predator (0)
9:00 p.m – OG (2) vs T1 (0)

Kumpulan B

3:00 p.m – PSG.LGD (1) vs Team Secret (1)
3:00 p.m – Elephant (0) vs Vici Gaming (2)
3:00 p.m – Quincy Crew (1) vs beastcoast (1)
3:00 p.m – Fnatic (0) vs SG e-sports (2)

7:00 p.m – Elephant (0) vs Team Spirit (2)
7:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Fnatic (0)
7:00 p.m – Vici Gaming (2) vs Quincy Crew (0)
7:00 p.m – Team Secret (2) vs SG e-sports (0)

11:00 p.m – Team Secret (1) vs Elephant (0)
11:00 p.m – Vici Gaming (1) vs Team Spirit (0)
11:00 p.m – beastcoast (2) vs SG e-sports (0)
11:00 p.m – Quincy Crew (1) vs Fnatic (1)

Oktober 9 (Sabtu)

Kumpulan A

3:00 p.m – Evil Geniuses (1) vs OG (1)
3:00 p.m – Team Aster (0) vs T1 (1)
3:00 p.m – Undying (1) vs Alliance (0)
3:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Thunder Predator (0)

7:00 p.m – OG (1) vs Team Undying (1)
7:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Team Aster (0)
7:00 p.m – T1 (2) vs Alliance (0)
7:00 p.m – Evil Geniuses (2) vs Thunder Predator (0)

11:00 p.m – Evil Geniuses (0) vs Virtus.pro (2)
11:00 p.m – Invictus Gaming (2) vs Alliance (0)
11:00 p.m – T1 (1) vs Team Undying (0)
11:00 p.m – Team Aster (2) vs Thunder Predator (0)

Kumpulan B

5:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Vici Gaming (0)
5:00 p.m – Quincy Crew (0) vs Team Spirit (2)
5:00 p.m – Beastcoast (1) vs Fnatic (1)
5:00 p.m – Elephant (2) vs SG esports (0)

9:00 p.m – Vici Gaming (1) vs Beastcoast (1)
9:00 p.m – Team Spirit (2) vs Fnatic (0)
9:00 p.m – Team Secret (2) vs Quincy Crew (0)
9:00 p.m – PSG.LGD (2) vs SG esports (0)

Oktober 10 (Ahad)

Kumpulan A

5:00 p.m – Invictus Gaming (1) vs OG (1)
5:00 p.m – Evil Geniuses (1) vs Team Undying (1)
5:00 p.m – Virtus.pro (2) vs Team Aster (0)
5:00 p.m – T1 (2) vs Thunder Predator (0)

Kumpulan B

3:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Elephant (0)
3:00 p.m – Quincy Crew (2) vs SG esports (0)
3:00 p.m – Team Spirit (2) vs Beastcoast (0)
3:00 p.m – Team Secret (0) vs Fnatic (2)

7:00 p.m – Team Secret (2) vs Vici Gaming (0)
7:00 p.m – PSG.LGD (2) vs Beastcoast (0)
7:00 p.m – Elephant (0) vs Quincy Crew (2)
7:00 p.m – Team Spirit (2) vs SG esports (0)

Jadual Kejohanan

Peingkat Kumpulan bermula 710 Oktober jam 3 P.M

Pasukan Bertanding Dota 2 The International 10

  1. Evil Geniuses (Amerika Utara)
  2. beastcoast (Amerika Selatan)
  3. Thunder Predator (Amerika Selatan)
  4. Quincy Crew (Amerika Utara)
  5. Team Secret (Eropa Barat)
  6. Alliance (Eropa Barat)
  7. Invictus Gaming (Eropa Timur/CIS)
  8. PSG.LGD (China)
  9. Virtus.Pro (China)
  10. Vici Gaming (China)
  11. Team Aster (China)
  12. T1 (Asia Tenggara)
  13. Team Undying
  14. SG esports
  15. OG1
  16. Team Spirit
  17. Elephant
  18. Fnatic

Pemain Malaysia

PSG.LGD – NothingToSay
Invictus Gaming – JT-, Oli

Kelayakkan Wilayah (regional)

Bagi pasukan lain yang tidak disenarai 12 pasukan yang disebutkan di atas, mereka masih mempunyai satu peluang terakhir untuk melayakkan diri ke TI10 melalui kejohanan The International 10 Regional Qualifier.

Juara setiap wilayah akan mendapat slot di TI10, secara keseluruhan masih ada enam slot terakhir untuk direbutkan ke The International 10.

Di rantau Asia Tenggara, menggunakan sistem double-elimination bracket, pasukan seperti

  1. Fnatic
  2. Team Mystery
  3. Galaxy Racer
  4. Team SMG
  5. BOOM Esports
  6. OB Esports x Neon
  7. TNC Predator
  8. Execration
  9. Omega Esports
  10. Motivate.Trust Gaming
  11. Lilgun
  12. ex-South Built Esports
  13. 496 Games
  14. Armu Geniuses
  15. Cignal Ultra

Tarikh Dota 2 The International 10 Regional Qualifier

Eropah Timur dan Amerika Selatan: 23-26 Jun
Amerika Utara dan Asia Tenggara: 30 Jun – 3 Julai
China dan Eropah Barat: 7 – 10 Julai

Tinggalkan pesanan

Alamat email anda tidak akan disiarkan.