Genesix Esport
I’m a gamer, always have been.

MPLMY Musim 8: Jadual & Keputusan Penuh Kejohanan

0

MPLMY Musim 8 merupakan kali kedua yang dianjurkan dan merupakan liga terbesar Mobile Legends di Malaysia. Baru sahaja musim 7 berakhir, kini dibuka sekali lagi pada tahun yang sama. Dua pasukan akan dipilih dari peringkat kelayakan bersama dengan 8 pasukan jemputan dari Musim Ketujuh kembali menyertai Liga Musim Kelapan untuk memperlihatkan kembali pasukan mana yang betul-betul layak mewakili Malaysia ke kejuaraan asia tenggara.

Status Kejohanan

Sedang Berlangsung

MPLMY Musim 8 – Keputusan Terkini

Final & Grand Final

17 Oktober

11:15 A.M – Orange () vs Todak ()

5:30 P.M – Team SMG () vs TBD ()

Peringkat Playoff

15 Oktober

11:00 A.M – Team Bosskur (2) vs Suhaz Evos (0)
1:30 P.M – Homebois (2) vs RSG (0)
4:00 P.M – Orange (2) vs Geek Fam (0)
6:30 P.M – Todak (1) vs SMG (2)

16 Oktober

11:15 A.M – Geek Fam (2) vs Team Bosskurr (1)
2:00 P.M – Todak (2) vs Homebois (0)
4:45 P.M – Orange (2) vs Team SMG (3)
9:00 P.M – Geek Fam (0) vs Todak (2)

Mata Penuh Peringkat Kumpulan

Minggu 1

Hari 1 – 13 Ogos

3:00 P.M – Suhaz (2) vs EBLIZ (1)
5:00 P.M – Homebois (2) vs Team Bosskurr (1)

Hari 2 – 14 Ogos

1:00 P.M – Orange (0) vs Team SMG (2)
3:00 P.M – RSG MY (2) vs Suhaz (0)
5:00 P.M – Geek Fam (1) vs Todak (2)

Hari 3 – 15 Ogos

1:00 P.M – Todak (1) vs Homebois (2)
3:00 P.M – RED (2) vs Geek Fam (1)
5:00 P.M – EBLIZ (1) vs Orange (2)

Minggu 2

Hari 1 – 20 Ogos

3:00 P.M – RED (0) vs Team Bosskurr (2)
5:00 P.M – Team SMG (2) vs EBLIZ (0)

Hari 2 – 21 Ogos

1:00 P.M – Geek Fam (2) vs Homebois (0)
3:00 P.M – Todak (1) vs RED (2)
5:00 P.M – Orange (2) vs RSG MY (0)

Hari 3 – 22 Ogos

1:00 P.M – RSG MY (2) vs EBLIZ (0)
3:00 P.M – Suhaz (2) vs Orange (1)
5:00 P.M – Team Bosskurr (0) vs Geek Fam (2)

Minggu 3

Hari 1 – 27 Ogos

3:00 P.M – Team SMG (0) vs Suhaz (2)
5:00 P.M – Homebois (2) vs RED (0)

Hari 2 – 28 Ogos

1:00 P.M – Suhaz (2) vs EBLIZ (0)
3:00 P.M – RSG MY (2) vs Team SMG (0)
5:00 P.M – Team Bosskurr (2) vs Todak (1)

Hari 3 – 29 Ogos

1:00 P.M – Geek Fam (0) vs Todak (2)
3:00 P.M – Homebois (2) vs Team Bosskurr (1)
5:00 P.M – EBLIZ (0) vs Orange (2)

Minggu 4

Hari 1 – 3 September

3:00 P.M – RED (2) vs Geek Fam (0)
5:00 P.M – RSG MY (2) vs Suhaz (0)

Hari 2 – 4 September

1:00 P.M – RED (1) vs Team Bosskurr (2)
3:00 P.M – Todak (2) vs Homebois (1)
5:00 P.M – Orange (2) vs Team SMG (0)

Hari 3 – 5 September

1:00 P.M – Team SMG (2) vs EBLIZ (0)
3:00 P.M – Orange (2) vs RSG MY (0)
5:00 P.M – Geek Fam (2) vs Homebois (0)

Minggu 5

Hari 1 – 10 September

3:00 P.M – Suhaz (0) vs Orange (2)
5:00 P.M – Todak (2) vs RED (0)

Hari 2 – 11 September

1:00 P.M – RSG MY (1) vs EBLIZ (2)
3:00 P.M – Team SMG (2) vs Suhaz (1)
5:00 P.M – Team Bosskurr (0) vs Geek Fam (2)

Hari 3 – 12 September

1:00 P.M – Homebois (2) vs RED (0)
3:00 P.M – Team Bosskurr (0) vs Todak (2)
5:00 P.M – RSG MY (0) vs Team SMG (2)

Minggu 6

Hari 1 – 17 September

3:00 P.M – RSG MY (0) vs Homebois (2)
5:00 P.M – Orange (1) vs Geek Fam (2)

Hari 2 – 18 September

1:00 P.M – EBLIZ (2) vs Team Bosskurr (1)
3:00 P.M – Team SMG (1) vs Homebois (2)
5:00 P.M – Suhaz (2) vs RED (1)

Hari 3 – 19 September

1:00 P.M – EBLIZ (0) vs Geek Fam (2)
3:00 P.M – Team SMG (2) vs RED (0)
5:00 P.M – Suhaz (0) vs Todak (2)

Minggu 7

Hari 1 – 24 September

3:00 P.M – EBLIZ (0) vs Todak (2)
5:00 P.M – RSG MY (1) vs Team Bosskurr (2)

Hari 2 – 25 September

1:00 P.M – EBLZ (0) vs Homebois (2)
3:00 P.M – Team SMG (1) vs Todak (2)
5:00 P.M – Orange (2) vs RED (0)

Hari 3 – 26 September

1:00 P.M – Orange (2) vs Homebois (1)
3:00 P.M – Suhaz (2) vs Team Bosskurr (0)
5:00 P.M – RSG MY (0) vs Geek Fam (2)

Minggu 8

Hari 1 – 1 Oktober

3:00 P.M – Orange (2) vs Todak (1)
5:00 P.M – Team SMG (2) vs Geek Fam (1)
8:00 P.M – EBLZ (1) vs RED (2)

Hari 2 – 2 Oktober

1:00 P.M – RSG MY (0) vs Todak (2)
3:00 P.M – Suhaz (0) vs Geek Fam (2)
5:00 P.M – Team SMG (2) vs Team Bosskurr (0)

Hari 3 – 3 Oktober

1:00 P.M – Orange (1) vs Team Bosskurr (2)
3:00 P.M – Suhaz (2) vs Homebois (1)
5:00 P.M – RSG MY (2) vs RED (0)

Jadual Penuh

Playoff

15 Oktober hingga 17 Oktober

Peringkat Kumpulan

Pasukan Bertanding

Kumpulan A

  • RSG MY
  • Suhaz Esports
  • Orange Esports
  • Team SMG
  • EBLIZ

Kumpulan B

  • Todak
  • RED Esports
  • Geek Fam
  • Homebois
  • Team Bosskurr

Senarai Pasukan dan Barisan Pemain

Lihat senarai penuh barisan pemain setiap pasukan di halaman ini.

Format Perlawanan

Setiap pasukan kumpulan yang sama akan memainkan 2 BO3 diantara satu sama lain dan 1 BO3 dengan 5 pasukan dari kumpulan lain. Hanya 4 pasukan dari setiap kumpulan akan mara ke peringkat playoff.

Pusingan Kelayakkan

Keputusan Penuh

Pasukan Layak ke MPL Musim 8

11 July

12:30 P.M – Purge (2) vs Team X (1)
2:30 P.M – Cicaraga (1) vs Madness (2)
4:30 P.M – EBLIZ (2) vs Purge (1)
6:30 P.M – Madness (1) vs Rahasia (2)

Syarat-Syarat

  • Pemain yang belum mencapai umur 16 tahun secara keseluruhan dikira tidak layak untuk menyertai MPL-MY Musim Kelapan.
  • Setiap pasukan perlu mempunyai 6 pemain minimum dan 10 pemain maksimum.
  • Satu pemain hanya boleh menyertai satu pasukan untuk peringkat kelayakan ini.
  • Kesemua kapten/pengurus pasukan perlu memuat turun dan pasang DISCORD di dalam peranti mudah alih, atau komputer masing-masing.
  • Sila pastikan emel dan nombor telefon adalah TEPAT kerana pendaftaran hanya akan dikira sah hanya selepas penganjur menerima penyataan pengesahan pendaftaran di Discord.
  • Pasukan yang mendaftar perlu mengandungi sekurang – kurangnya 60% warganegara tempatan dalam keseluruhan pasukan. [Kesemua ahli pasukan mesti menetap di negara yang diwakili mereka.]
  • Satu organisasi hanya boleh diwakili oleh satu pasukan sahaja. Kelonggaran diberikan untuk satu organisasi menghantar lebih dari satu pasukan di peringkat kelayakan terbuka, tetapi akan dikuatkuasakan di peringkat kelayakan utama dan seterusnya.
  • Pasukan yang layak ke Musim Tetap dibenarkan membuat maksimum 2 penukaran pemain.!#>
  • Sila muat turun dan pasang Discord di telefon/komputer anda untuk berkomunikasi dengan penganjur dan marshal.
  • Laman pautan untuk menyertai Discord pertandingan akan diberikan melalui EMEL apabila pendaftaran berjaya dibuat.
  • Pemain perlu membaca dan menyetujui dokumen ‘MPL-MY S8 Official Rules’ serta ‘Appendix A – MPL-MY S8 Player Eligibility Agreement’ semasa mendaftar.

Format Perlawanan

  • 1792 Pasukan akan berpisah kepada 7 kumpulan
  • Setiap kumpulan akan mengandungi 256 pasukan untuk bermain BO1, penyingkiran tunggal
  • Setiap perlawanan TOP 16 kumpulan adalah BO1, penyingkiran tunggal
  • Setiap perlawanan TOP 8 kumpulan adalah BO3, penyingkiran tunggal
  • Pemenang dari Setiap kumpulan meneruskan ke kelayakan utama MPL-MY S8 TOP 8.
    Team Bosskurr dari MPL-MY S7 akan dijemput ke kelayakan utama MPL-MY S8 TOP 8
    * (Team Reborn Menolak jemputan)
  • Kelayakan TOP 8 dan seterusnya akan bermain BO3, penyingkiran tunggal
  • 2 pasukan teratas dari 8 untuk layak ke Musim Baru

Baca panduan kejohanan lengkap

Jadual MPLMY Musim 8

Tempoh Pendaftaran : 25 Jun- 5 Jul 2021

Tinggalkan pesanan

Alamat email anda tidak akan disiarkan.