Genesix Esport
I’m a gamer, always have been.

SEAEC 2021:Keputusan & Infomasi SEA eSports Championship Vietnam

The Southeast Asian Esports Championship 2021, SEAEC 2021 sedang berlangsung secara maya oleh Vietnam Recreational E-sport Association (VIRESA) dan VNG Corporation.

Pusingan kelayakan bermula pada November dan Disember, dengan penyertaan 52 pasukan yang mewakili 10 persekutuan e-sukan di rantau ini. Pusingan akhir sedang berlangsung pada Januari 2022 ini.

SEA EC 2021 mempunyai empat tajuk permainan yang dipertandingkan iaitu

  1. PUBG Mobile ( Juara 🇲🇾 Geek Fam & Tempat ke-13 🇲🇾 4Rivals )
  2. League of Legends: Wild Rift ( Juara Kategori Lelaki SBTC Esports 🇻🇳 dan Juara Kategori Wanita Grind Sky Eris 🇵🇭 )
  3. Valorant ( Juara Onic Esports 🇮🇩 )
  4. ERacing ( Juara 🇲🇾 Naquib Azlan & Tempat Ketiga 🇲🇾 Nabil )

Bagi tajuk permainan Wild Rift, dibahagikan kepada 2 kategori, lelaki dan wanita.

Pemenang akan pulang sejumlah daripada hadiah terkumpul bernilai lebih daripada 140,000 USD.

Malaysia telah memenangi 2 daripada 4 tajuk esukan yang dipertandingkan. Tahniah diucapkan, bagi wakil negara yang masih bertanding, SEM 9 bagi esukan Wild Rift kategori lelaki dan Kingsmen bagi esukan Valorant, selamat maju jaya diucapkan.

Baca Juga Maklumat MPLMY Musim 9 

Status Kejohanan SEAEC 2021

Telah Tamat

PUBG Mobile

Keputusan Peringkat Akhir

Juara Geek Fam 🇲🇾

Pasukan Bertanding

  1. 🇲🇾 Geek Fam
    • DamRUDE
    • Miracle
    • Qb
    • Snipes
    • Sonix
  2. 🇲🇾 4Rivals
    • Appy
    • Eypul
    • PEMBURU
    • Rith
    • Vokey
  3. FaZe Clan
  4. Eagle Esport
  5. The Infinity
  6. D’Xavier
  7. Auto TooSoon
  8. Genesis Esports
  9. BONAFIDE
  10. Orange Esports
  11. RRQ RYU
  12. Yangon Galacticos
  13. Add Friend
  14. Buah Gaming
  15. M42 Esports
  16. ANGKOR PUBGM
  17. Nine Esport
  18. Beta Sentinel
  19. Farang SG
  20. Mugen

Wild Rift

Kategori Lelaki

Juara SBTC Esports 🇻🇳

Keputusan Peringkat Playoff

Keputusan Peringkat Kumpulan

Kumpulan A

No.PasukanMataMenangSeriKalah
1Buriram United Esports9301
2MBR Esports7211
3SEM97211
4FENNEL Adversity5121
5Dream Esports0004

Kumpulan B

No.PasukanMataMenangSeriKalah
1SBTC Esports12400
2Team XD7211
3Falcon Esports5121
4TEAM MAX3103
5Team EVO1013

Pasukan Bertanding

  1. SEM9 🇲🇾
    • ArrHedge
    • OzoraVeki
    • Chilly
    • Sagi
    • Winter
  2. Team XD
  3. SBTC Esports
  4. Buriram United Esports
  5. MBR Esports
  6. Team EVO
  7. Falcon Esports
  8. TEAM MAX
  9. Dream Esports
  10. FENNEL Adversity

Kategori Perempuan

Juara Grind Sky Eris 🇵🇭

Keputusan Peringkat Playoff

Keputusan Peringkat Kumpulan

Kumpulan A

No.PasukanMataMenangSeriKalah
1Grind Sky Eris6200
2War Elephant3101
3BELLETRON ICY0002

Kumpulan B

No.PasukanMataMenangSeriKalah
1MDH Fantasy Girls6200
2Team OK3101
3Team EVO0002

Pasukan Bertanding

  1. MDH Fantasy Girls
  2. War Elephant
  3. BELLETRON ICY
  4. Grind Sky Eris
  5. Team OK
  6. Team EVO

Valorant

Juara Onic Esports 🇮🇩

Keputusan Playoff

Keputusan Peringkat Kumpulan

Kumpulan A

No.PasukanMataRekodK/D
1BOOM Esports72-1-075-36
2Kingsmen72-1-073-36
3Goodfellas Gaming31-0-246-60
4NINE Esports00-0-316-78

Kumpulan B

No.PasukanMataRekodK/D
1ONIC Esports93-0-078-21
2COPIUM62-0-161-50
3CERBERUS Esports31-0-249-55
4W KEY00-0-316-78

Kumpulan C

No.PasukanMataRekodK/D
1Shiba n the homies41-1-050-24
2Bren Esports41-1-048-26
3Team EVO00-0-24-52

Kumpulan D

No.PasukanMataRekodK/D
1Sharper Esport41-1-044-24
2South Built Esports20-2-040-40
3DivisionX Gaming10-1-127-47

Pasukan Bertanding

  1. 🇲🇾 Kingsmen
    • Nomfu
    • 1van
    • Zeeq
    • Riza
    • theDoctorr
    • Artn
  2. Goodfellas Gaming
  3. W key
  4. BOOM Esports
  5. ONIC Esports
  6. NINE Esports
  7. Team EVO
  8. South Built Esports
  9. Bren Esports
  10. Sharper Esport
  11. Copium
  12. shiba n the homies
  13. DivisionX Gaming
  14. CERBERUS Esports

ERacing

Juara 🇲🇾 & Tempat Ke-3 🇲🇾 eRacing GP

Pasukan Malaysia 🇲🇾

eRacing GP

  • Alex Yoong (Pengasas)
  • Naquib Azlan
  • Nabil

Diasaskan oleh bekas pelumba negara Alex Yoong dan diangotai pasangan adik beradik Naquib dan Nabil.

Keputusan Peringkat Akhir

Dalam saingan individu, wakil negara Naquib Azlan mendahului seawal perlumbaan pertama. Beliau diberi cabaran hebat dari wakil Filipina, Inigo Anton yang berada di tempat kedua manakala adik Naquib iaitu Nabil berada di tempat ketiga.

Walaubagaimanapun, tuah memihak kepada pasangan adik beradik itu apabila Anton mengalami masalah tayar dan memaksanya ketinggalan jauh apabila dipintas oleh Nabil dan pelumba dari Singapura, Dillan Tan. Insiden itu sekaligus membawa Naquib dan Nabil meraih tempat pertama dan kedua.

Perlumbaan kedua pula menampilkan aksi yang sengit apabila pelumba Indonesia, Andika Rama Maulana dan Ar Muhammad Aleef dari Singapura mengekori rapat Anton dalam perlumbaan sengit yang menyaksikan 10 jentera bersaing rapat pada awal perlumbaan.

Namun, Naquib yang bermula sedikit perlahan berjaya mengorak langkah dengan menduduki tempat kelima serta strategi hentian pit yang dilakukan beliau ternyata berkesan apabila berjaya merampas kedudukan pendahulu disusuli pelumba Indonesia, Fadhli Rachmat di tempat kedua dan Nabil Azlan meraih tempat ketiga.

Selepas kiraan mata dilakukan di dalam kategori individu, Naquib dinobatkan sebagai juara sementara Nabil meraih kedudukan kedua manakala Rachmat berpuas hati sekadar di tempat ketiga.

“Kami hilang kata-kata. Memang kami ada semangat dan motivasi sebelum perlumbaan. Kami berkongsi tanggungjawab yang sama untuk membawa cabaran jalur gemilang pada perlumbaan ini dan kami berjaya melakar kejayaan,” kata Naquib.

Tinggalkan pesanan

Alamat email anda tidak akan disiarkan.