Genesix Esport
I’m a gamer, always have been.

Wild Rift SEA Championship 2021: Jadual & Keputusan Terkini

0

Wild Rift SEA Championship 2021 kini bermula. 12 pasukan Peringkat Kumpulan (termasuk 8 Jemputan Langsung, 3 Pemenang Play-in dan Pemenang Kelayakan Terakhir) dibahagikan kepada 2 kumpulan setiapnya 6 Pasukan. Pasukan dari 8 wilayah di seluruh Asia Tenggara – Singapura, Malaysia, Thailand, Filipina, Indonesia, Vietnam, Taiwan, dan Hong Kong akan bertanding dengan jumlah hadiah berjumlah USD 200,000. Selain itu, SEA Championship 2021 juga memberi peluang kepada pasukan Australia dan New Zealand untuk menyertai melalui Oceanic Qualifiers.

Status Kejohanan

Telah Tamat

Keputusan Terkini

Juara Kejohanan

SBTC Esports 🇻🇳

Overall MVP

Mata Penuh Peringkat Kumpulan

Hari 1 – 23 September

1:00 P.M – Team Flash (1) vs One Team(1)
2:30 P.M – MBR Esports (0) vs Buriram United (2)
4:00 P.M  – One Team (2) vs SVP (0)
5:30 P.M – Team Flash (0) vs Buriram United (2)
7:00 P.M – SVP (1) vs MBR Esports (1)
8:30 P.M – Team Secret (1) vs One Team (1)
10:00 P.M – MBR Esports (2) vs Team Flash (0)
11:30 P.M – SVP (0) vs Team Secret (2)

Hari 2 – 24 September

1:00 P.M – Divine Esports (1) vs Flash Wolf (1)
2:30 P.M – SBTC (1) vs Alliance (1)
4:00 P.M  – Geek Fam 🇲🇾 (0) vs Divine Esports (2)
5:30 P.M – Flash Wolf (1) vs SBTC (1)
7:00 P.M – Divine Esports (2) vs Evos (0)
8:30 P.M – Geek Fam 🇲🇾 (1) vs Alliance (1)
10:00 P.M – Flash Wolf (0) vs Evos (2)
11:30 P.M – SBTC (2) vs Geek Fam 🇲🇾 (0)

Hari 3 – 25 September

1:00 P.M – Buriram United (2) vs One Team (0)
2:30 P.M – MBR Esports (1) vs Team Secret (1)
4:00 P.M  – Buriram United (2) vs SVP (0)
5:30 P.M – Team Secret (2) vs Team Flash (0)
7:00 P.M – One Team (1) vs MBR Esports (1)
8:30 P.M – Team Flash (1) vs SVP (1)
10:00 P.M – Team Secret (2) vs Buriram United (0)
11:30 P.M – MBR Esports (1) vs One Team (0)

Hari 4 – 26 September

1:00 P.M – Divine Esports (0) vs SBTC (2)
2:30 P.M – Alliance (0) vs Evos (2)
4:00 P.M  – Geek Fam 🇲🇾 (0) vs Flash Wolf (2)
5:30 P.M – Alliance (0) vs Divine Esports (2)
7:00 P.M – Evos (0) vs SBTC (2)
8:30 P.M – Alliance (0) vs Flash Wolf (2)
10:00 P.M – Evos (2) vs Geek Fam 🇲🇾 (0)

Playoff

Hari 5 – 30 September

Divine Esports 🇻🇳 (1) vs EVOS Esports 🇹🇭 (3)
Team Secret 🇵🇭 (3) vs MBR Esports 🇮🇩 (0)
Divine Esports 🇻🇳 (1) vs ONE Team 🇹🇼 (2)
MBR Esports 🇮🇩 (1) vs Flash Wolves 🇹🇼 (2)

Hari 6 – 1 Oktober

Buriram United 🇹🇭 (3) vs EVOS 🇹🇭 (1)
SBTC 🇻🇳 (3) vs Team Secret 🇵🇭 (2)
EVOS 🇹🇭 (0) vs Flash Wolves 🇹🇼 (2)
Team Secret 🇵🇭 (2) vs ONE Team 🇹🇼 (0)

Hari 6 – 2 Oktober

Buriram United 🇹🇭 (2) vs SBTC 🇻🇳 (3)
Team Secret 🇵🇭 (2) vs Flash Wolves 🇹🇼 (0)
Buriram United 🇹🇭 (2) vs Team Secret 🇵🇭 (3)

Hari 7 – 3 Oktober

Grand Final

SBTC 🇻🇳 (4) vs Team Secret 🇵🇭 (1)

Jadual Wild Rift SEA Championship 2021

Peringkat 2;

Peringkat Kumpulan: 23 – 26 September 2021 pada 1:00 P.M
Peringkat Playoff:  30 September – 3 October

Tayangan secara langsung bahasa Malaysia boleh dilihat di;

Caster Malaysia;

  • GoHunt (Muhammad Akma)
  • Ikuto (Radzi Rahman)
  • Mikos (Mikail Saufi)
  • Sir_Cloud (Andrew Cheong)
  • The Hound (Nik Harris)

Kumpulan

2 kumpulan terdiri dari 6 pasukan setiapnya.

Azure Esports, mereka menarik diri dari kejohanan kerana masalah sambungan internet (skuad terdiri daripada pemain Australia). Dan satu dari play-in akan menggantikan kekosongan itu. Buriram United Esports (tempat kedua dari bracket A).

Kumpulan A

  • Buriram United Esports 🇹🇭
  • MBR Esports 🇮🇩
  • ONE Team 🇹🇼
  • SVP 🇭🇰
  • Team Flash 🇻🇳
  • Team Secret 🇵🇭

Kumpulan B

  • Alliance 🇸🇬
  • Divine Esports 🇻🇳
  • EVOS Esports 🇹🇭
  • Flash Wolves 🇹🇼
  • Geek Fam 🇲🇾
  • SBTC Esports 🇻🇳

Wakil Malaysia

Geek Fam

  • TheShang 🇲🇾
  • sixtynine 🇲🇾
  • HaKi 🇮🇩
  • Momo 🇲🇾
  • NyX 🇲🇾

Format

Peringkat Kumpulan

Single Round Robin, semua perlawanan dimainkan dalam Bo2

  • Menang 2-0 memberikan 3 mata
  • Seri 1-1 memberi 1 mata
  • Kalah 0-2 memberi 0 mata

4 teratas setiap kumpulan mara ke Playoff

Playoff

Double Elimination, Pasukan diungguli berdasarkan mata peringkat kumpulan:

  • Pemenang Kumpulan: Kurungan Atas R2
  • 2nd / 3rd: Bracket Atas R1
  • Ke-4: Bracket Bawah R1
  • Perlawanan Bracket Atas dan final Bracket Bawah dimainkan dalam Bo5
  • Pertandingan Bracket Bawah 1-3 perlawanan dimainkan dalam Bo3
  • Grand Final dimainkan dalam Bo7
Tinggalkan pesanan

Alamat email anda tidak akan disiarkan.