Genesix Esport
I’m a gamer, always have been.

PMPL SEA Musim 4 : Jadual, Keputusan & Senarai Pasukan

PMPL SEA Musim 4 telah diumumkan akan berlangsung pada akhir tahun ini. 20 pasukan PUBG Mobile teratas di PMPL Musim 4 akan bertemu dalam untuk tiga hari bagi membuktikan pasukan mana yang terbaik dari yang terbaik. Adakah juara bertahan Infinity akan merangkul kembali gelaran mereka, atau adakah pasukan juara baru akan muncul?

Status Kejohanan

Telah Tamat

Promo – Codashop sedang jalankn acara ulang tahun ke-7. topup je UC bernilai RM30 menggunakan mana-mana e-dompet (ewallet Touch ‘n Go, GrabPay, Boost), Player topup ke-7, ke-77, ke-777, ke-7777, dan ke-77777 akan dapat 30,000 UC guys.

Keputusan Terkini

Juara PMPL SEA Musim 4

Team Secret 🇲🇾

Kedudukan Mata Peringkat Final

No.PasukanJumlahWWCDH.1H.2H.3
1 🇲🇾 TS2024746959
2BTR RA1642753455
3Faze1451434062
4 🇲🇾 4 Rival1281223868
5MS Chonburi120354144
6 🇲🇾 Geek Fam118229836
7D'Xavier1101183953
8 🇲🇾 Axis1041273953
9Infinity104373928
10Evos981394613
11RRQ95462326
12Eagle Esports921472520
13BN United791261439
14Onyx78154023
15GD GIDS75271137
16Vampire69291525

7 November (Hari Akhir)

WWCD Grand Final Hari 3

6 November (Final)

WWCD Grand Final Hari 2

Peristiwa 5 WWCD sehari di Grand Final

5 November (Final)

WWCD Grand Final Hari 1

16 Pasukan Peringkat Akhir

Kedudukan Mata Peringkat Liga

No.PasukanJumlahM. 1M. 2M. 3
1FaZe Clan44178172191
2EVOS Reborn411121183107
3 🇲🇾4Rivals399140141118
4The Infinity37612716683
5Bigetron RA348125109114
6Vampire Esports348100120128
7 🇲🇾Geek Fam34513714959
8 🇲🇾Axis RedONE34113712975
9D'Xavier314170-144
10MS Chonburi2829773112
11Eagle Esport272889787
12BN United25411141102
13Genesis Dogma GIDS22285-137
14RRQ RYU220-102118
15Onyx Esport200-63137
16 🇲🇾Team Secret1929894-
17APG Esports1708486-
18NFT ESPORTS138-6375
19Yangon Galacticos7676--
20V Gaming0---

31 Oktober (Super Weekend)

WWCD Super Weekends Minggu 3 Hari 3

30 Oktober (Super Weekend)

WWCD Super Weekends Minggu 3 Hari 2

29 Oktober (Super Weekend)

WWCD Super Weekends Minggu 3 Hari 1

27 Oktober (Weekday)

WWCD Weekday Minggu 3 Hari 2

26 Oktober (Weekday)

WWCD Weekday Minggu 3 Hari 1

24 Oktober (Super Weekends)

WWCD Super Weekends Minggu 2 Hari 3

23 Oktober (Super Weekends)

WWCD Super Weekends Minggu 2 Hari 2

22 Oktober (Super Weekends)

WWCD Super Weekends Minggu 2 Hari 1

20 Oktober (Weekday)

WWCD Weekdays Minggu 2 Hari 2

19 Oktober (Weekday)

WWCD Weekdays Minggu 2 Hari 1

17 Oktober (Super Weekend)

WWCD Super Weekends Minggu 1 Hari 3

16 Oktober (Super Weekend)

WWCD Super Weekends Minggu 1 Hari 2

15 Oktober (Super Weekend)

WWCD Super Weekends Minggu 1 Hari 1

13 Oktober (Weekdays)

WWCD Weekdays Minggu 1 Hari 2

12 Oktober (Weekdays)

WWCD Weekdays Minggu 1 Hari 1

Kumpulan Hadiah Terkumpul

Senarai hadiah kemenangan

  1. Team Secret – $30,800
  2. Bigetron RA – $20,400
  3. FaZe Clan – $15,200
  4. 4Rivals – $12,200
  5. MS Chonburi – $9,000
  6. Geek Fam – $8,200
  7. D’Xavier – $7,200
  8. Axis RedONE – $6,200
  9. The Infinity – $4,500
  10. EVOS Reborn – $4,700
  11. RRQ RYU – $4,500
  12. Eagle Esport – $4,500
  13. BN United – $2,700
  14. Onyx Esport – $2,500
  15. Genesis Dogma GIDS – $2,500
  16. Vampire Esports – $2,500

Jadual

Kejohanan bermula 12 Oktober hingga 31 Oktober 2021 jam 6 petang

Minggu 1

Weekday – 12 & 13 Oktober
Super Weekend – 15 – 17 Oktober

Minggu 2

Weekday – 19 & 20 Oktober
Super Weekend – 22 – 24 Oktober

Minggu 3

Weekday – 26 & 27 Oktober
Super Weekend – 29 – 31 Oktober

Minggu 4

Final 5 -7 November

Cabutan Kumpulan

Berlangsung pada 7 Oktober 2021, khamis jam 7:30 P.M, lihat siaran secara langsung di laman youtube rasmi PUBG Mobile.
5 Kumpulan A – E dengan 4 pasukan setiap kumpulan akan diundi bagi menentukan kumpulan masing-masing.

Pasukan Bertanding PMPL SEA Musim 4

20 pasukan dari rantau yang dibuka akan bertanding ke PMPL SEA

Juara PMPL SEA Musim 3

  1. The Infinity

Naib Juara PMPL SEA Musim 3

  1. EVOS Reborn

PMPL-MYSG

  1. Axis RedONE
  2. Geek Fam
  3. Team Secret
  4. 4 Rivals

PMPL-TH

  1. FaZe Clan
  2. Onyx Esports
  3. Vampire Esports
  4. MS Chonburi

PMPL-ID

  1. RRQ RYU
  2. Genesis Dogma GIDS
  3. NFT ESPORTS
  4. Bigetron RA

PMPL-VN

  1. D’Xavier
  2. V Gaming
  3. BN United
  4. Eagle Esport

PMCO SEA

  1. APG Esports
  2. Yangon Galacticos

Senarai Pemain Pasukan Dari Malaysia

Axis RedONE

  1. Faris
  2. Heyynobb
  3. KacangSusu
  4. Lexx,
  5. Mica
  6. Vokey

Geek Fam

  1. Qb
  2. Sane
  3. DamRUDE
  4. Miracle
  5. Snipes
  6. ICA
  7. KnyG
  8. Qarl

Team Secret

  1. Fredo
  2. IShotz
  3. MADTOI
  4. Jumper
  5. Y2K
  6. Kid
  7. Seraveem

4 Rivals

  1. Pemburu
  2. Appy
  3. Rith
  4. Eypul
  5. Pasha

Format

Akan berlangsung selama 3 Minggu dengan 2 peringkat;

Peringkat Pertama

Weekdays, 2 hari setiap minggu;

  1. 20 Pasukan akan bertanding merebut 16 pasukan teratas untuk layak ke peringkat kedua
  2. Setiap hari perlawanan akan bertukar kumpulan

Peringkat Kedua

Super Weekend,  2 hari setiap minggu – 16 Pasukan yang mengumpul mata tertinggi pada peringkat pertama akan bertanding mendapatkan mata kejohanan.

Kedua peringkat akan berulang setiap minggu.

Markah hanya peringkat kedua – super weekend sahaja akan dikira untuk kedudukan liga.

Tinggalkan pesanan

Alamat email anda tidak akan disiarkan.